menu

Okolice Poznania

W samym sercu Wielkopolski mieści się Poznań, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest to miejsce będące atrakcyjnym celem podróży turystów zarówno z Polski jak i zagranicy. Stare Miasto, z jego barwnymi kamieniczkami, jest obowiązkowym punktem wycieczek do Poznania. Na uwagę zasługują również Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz zlokalizowana na Łazarzu Palmiarnia, w której wyruszymy w egzotyczną podróż w świat roślin z całego świata.

To miasto o wyjątkowym charakterze, będące centrum kulturalnym i akademickim, oferujące swoim mieszkańcom różnorodne propozycje spędzenia czasu. Poznań jest także jednym z najbardziej znaczących ośrodków gospodarczych i biznesowych w Polsce, mieści się tu prestiżowy obiekt, jakim są Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Centrum Wielkopolski to nie tylko jego stolica. Okolice Poznania mogą być celem wielodniowej, ekscytującej wyprawy. Gdyby zechcieć poznać wszystkie najciekawsze miejsca w promieniu 30-40 kilometrów, należałoby zarezerwować kilka dni w swoim grafiku. Dlaczego więc... tam nie zamieszkać?

Małe miejscowości pod Poznaniem to miejsca z historią, gdzie wiele osób decyduje się zamieszkać z uwagi na możliwość odetchnięcia od zgiełku wielotysięcznej metropolii przy jednoczesnej bliskości dużego ośrodka miejskiego.

Kórnik

Malownicza miejscowość zaledwie 20 km od Poznania, w której mieści się kórnicki zamek, słynący z ducha „Białej Damy”. Początki Zamku Działyńskich sięgają XV wieku. Obecnie mieści się tam muzeum, a otaczający obiekt park również jest udostępniony dla zwiedzających.

Kórnik to miejsce z wyjątkowymi obiektami o charakterze przyrodniczym. To właśnie tam można naprawdę poczuć energię płynącą z natury, spacerując po kórnickim Arboretum, najstarszym w tej części Europy parkiem dendrologicznym. Miejscowość otaczają jeziora – Jezioro Kórnickie, Jezioro Skrzyneckie Duże i Jezioro Bnińskie. Nad Jeziorem Kórnickim znajduje się kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego i boiskiem do siatkówki plażowej.

Gmina Kórnik to atrakcyjna, intensywnie rozwijająca się okolica z doskonałą infrastrukturą. To doskonałe miejsce na inwestycje rozwojowe firm z sektoru prywatnego. To także okolice, które sprzyjają zabudowie jednorodzinnej - dzięki zlokalizowanym w Mościenicy działkom budowlanym.

Gołuchów

Gdzie można spotkać polskiego żubra? Między innymi na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Obecnie w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt zobaczyć można także koniki polskie, dziki i daniele. Jako ogród w stylu angielskim, park w Gołuchowie zrywa ze ścisłym projektem, a jego elementy są częściowo ukształtowane przez samą naturę.

Zwiedzający mogą przespacerować przez majestatyczną przestrzeń leśną, której ozdobą są jedne z najstarszych w Polsce okazów drzew, stawy widokowe czy zabytkowe drewniane mostki. To miejsce spotkań z unikatowymi gatunkami roślin, takich jak kalina koralowa, czy orlik pospolity.

Wielkopolski Park Narodowy

Wyjątkowym miejscem na weekendowe wypady za miasto jest Wielkopolski Park Narodowy, będące żywym muzeum natury.

Utworzony w 1957 roku park ma powierzchnię 73,8km2. Wyróżnia się niezwykłymi formami polodowcowymi, które występują na jego terenie – w tym głazy narzutowe, takie jak chociażby Głaz Zamoyskiego. Niczym nieskażone środowisko Wielkopolskiego Parku Narodowego jest miejscem zamieszkania dla różnorodnych gatunków owadów, w tym gatunków chronionych, takich jak koziróg dębosz. Na łęgowych terenach parku spotkać można ponad 227 gatunków ptaków.

Mosina

Mosina zlokalizowana jest 18 km na południe od Poznania. Znajduje się na szlaku turystycznym Iłowiec-Otusz. Miasto jest celem turystów m.in. z uwagi na zachowany do dziś średniowieczny układ ulic. Mosina sąsiaduje także ze znaczącymi kompleksami zieleni – Wielkopolskim Parkiem Narodowym i Rogalińskim Parkiem Krajobrazowym z pięknymi łęgami.

Gmina Mosina jest w trakcie rozwoju turystyki i budownictwa mieszkaniowego – budowane są nowe osiedla, czemu odpowiadają rozwijające się w dalszym ciągu lokalne placówki oświatowe. Znajdujące się w okolicy działki budowlane nad jeziorem sprzyjają napływowi mieszkańców do gminy i jej najbliższych okolic.

Kontakt

Grupa Konkret

ul. Ułańska 5

60-748 Poznań


tel. 888 242 888

tel. 600 99 33 88


dzialki@grupakonkret.com

http://www.dzialki-konkret.com