menu

Działki Kórnik

Dlaczego Kórnik?

Pragniesz wybudować swój wymarzony dom z dala od zgiełku wielkiego miasta, w pobliżu terenów zielonych? Marzysz o tym, by przez Twoje okno w końcu wpadało czyste powietrze i dźwięki natury, a nie uciążliwy hałas i nieprzyjemny zapach, z jakim mamy często do czynienia mieszkając w mieście?

Okolice Kórnika to miejsce pełne lasów, pól i jezior, a jednocześnie posiadające rozbudowany węzeł komunikacyjny i wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i starszych osób. Kórnik jest oddalony zaledwie 20 km od Poznania. Jego niewątpliwym atrybutem są liczne atrakcje przyrodnicze. To w Kórniku znajduje się najbogatsza w Polsce kolekcja drzew i krzewów pochodzących ze strefy klimatu umiarkowanego - tak zwane Arboretum Kórnickie. Jest to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców, gdyż oprócz wartości poznawczej stanowi ono również idealną przestrzeń do wypoczynku wśród niebanalnej roślinności.

Mówiąc o Kórniku nie sposób nie wspomnieć o zabytkowym zamku, który w 2011 roku zyskał miano Pomnika Historii. Z zachodniej strony znajduje się szeroki taras z widokiem na Jezioro Kórnickie. Przy jeziorze znajdują się boiska do gry w koszykówkę, piłkę nożną, siatkówkę, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, miejsce na grilla oraz smażalnia ryb - w wakacje do Kórnika zjeżdżają się ludzie z pobliskich miejscowości, aby cały dzień wypoczywać z rodziną nad brzegiem wody. Jednak i w zimie nie brakuje tu atrakcji. Mieszkańcy mogą wybrać się na basen do Centrum Rekreacji i Sportu Oaza, gdzie będą mogli skorzystać również z sauny czy siłowni. Na rynku w Kórniku niecały rok temu powstało także sztuczne lodowisko.

Okolice Kórnika to wymarzone miejsce do budowy domu i zamieszkania wśród tętniącej życiem przyrody!